• Свеж
Електрични Конектори, Жица Блок Менгеме Терминал LT‑3 250V 3‑Позиција Push‑Тип за Индустријата за Електричар за Работа Коло

Електрични Конектори, Жица Блок Менгеме Терминал LT‑3 250V 3‑Позиција Push‑Тип за Индустријата за Електричар за Работа Коло

Rating 
DEN 595.20

Од стока
Во магацинот

0mm2 Wiring Режим : Plug-in wiring Length : Прибл.Терминалот форма е мал и исклучителна, убава и практичен, лесен за поврзување, и побезбедно да користат електрична енергија. Школката се изработени од АБС материјал, кој е во пламен‑retardant и високи‑температура отпорни, го намалува потенцијалните безбедносни опасности, отпорен на стареење, корозија, и е durable2.2 in Width : Прибл.Функција : 1. Еден приклучете еден притиснете за брза конекција, по одземање исклучување на жица школка, вметнување на терминал за да го затворите booster5.Нерѓосувачки челик пролет тока, се со силна еластичност, не е лесно да се изгубат и да падне, издржливи. Терминалот форма е мал и исклучителна, убава и практичен, лесен за поврзување, и безбедно да го користите electricity How да го Користите : Подигне клип, вметнете во терминалот по одземање на жица школка, и да го затворите клип. Нерѓосувачки челик пролет тока, се со силна еластичност, не е лесно да се изгубат и да падне, durable4. На месинг материјал има силна спроводливост, поседуваат ' рѓа и корозија resistance3.9 во Пакет Листата : 2 x Жица Блок Менгеме Терминал.Еден приклучете еден притиснете за брза конекција, по одземање исклучување на жица школка, вметнување на терминал за да го затворите бустер.Школката се изработени од АБС материјал, кој е во пламен‑retardant и високи‑температура отпорни, го намалува потенцијалните безбедносни опасности, отпорен на стареење, корозија, и е издржлив.

Детални спецификации

Item Type:
Wire Block Clamp Terminal
Material:
ABS/brass/stainless steel
Voltage:
250V
Current:
32A
Scope of Application:
0.5-4.0mm²
Wiring Mode:
Plug-in wiring
Length:
Approx. 30mm / 1.2in
Width:
Approx. 22mm / 0.9in
Package List:
2 x Wire Block Clamp Terminal :

Додатоци на производи