• Свеж
MEGA2560 Завртка Терминал Блок Збег Модул со Алуминиумско Куќиште, за Arduino МЕГА 2560 Р3

MEGA2560 Завртка Терминал Блок Збег Модул со Алуминиумско Куќиште, за Arduino МЕГА 2560 Р3

Rating 
DEN 1152.00

Од стока
Во магацинот

MEGA2560 Завртка Терминал Блок Збег Модул со Алуминиумско Куќиште.Со адаптер модул можете лесно може да се прошири Arduino MEGA2560 проекти за апликациите за индустриска контрола.Апликации за Arduino MEGA2560 R2 / Р3 ( ЗАБЕЛЕШКА : на објектот не ги вклучуваат Arduino MEGA2560).Терминал блок теренот 3.5 mm/0.138", жица големина опсег 26 AWG да 16 AWG, ленти должина од 5мм, завртка М2 челик, pin-header и кафез бакар.Со моќ LED укажува, црвена копчето за ресетирање на страна, со ICSP адаптер за поврзување насловот.Поддршка за Десктоп, Панел монтажа, Ѕидни-монтирање или DIN rail монтажа.DIN rail монтажа поддржува вертикална или хоризонтална место монтажа.Може да поддржи ширина 35mm / 32-милиметри / 15mm железница.Куќиште : Висок квалитет на алуминиум куќиште, дебелина од 1,5 mm/0.06", со атрактивни и издржливи во прав грб сликарство и јасно ласерски по повод одбележувањето етикети.FR-4 стаклени влакна PCB, dual бакар слоеви.Пакување листа : 1x Терминал Блок Одбор(собрани standoffs и завртки), 1x Алуминиумско куќиште(врвот и на дното ги покрива), 5x M3x4mm Рамна глава завртки(за горниот и долниот капак), 4x M2x6mm ќор-сокак, 4x M2x6mm Рамна глава завртка, 2x DIN железнички адаптер заграда, 4x M3x10mm Рамна глава прислушување завртки(за DIN железнички адаптер заграда). 1x 2x3pin насловот конектор(за ICSP).

Детални спецификации

Додатоци на производи