• Свеж
Permatex 25238 Правото Материјал Сив Заптивка Создателот, 3 мл., Пакување од 1

Permatex 25238 Правото Материјал Сив Заптивка Создателот, 3 мл., Пакување од 1

Rating 
DEN 383.76

Од стока
Во магацинот

Дизајниран да се изврши под поголем вртежен момент товари поврзани со мотори кои се тесно распоредени топ модели, како што се оние кои обично се наоѓаат во увоз на возила.Blowout отпорни, дозволувајќи им на leakproof дихтунзи да се направи и се стави во служба во само една минута.Сензор-безбедно, фоки веднаш, формирање сигурен, долготрајни еластомер гумена заптивка дека супериорна precut дихтунзи.Отпорни на мотори течности како што се ATF, масло, и coolant.Withstands температури до 450 F континуирано, и 500 F наизменична.

Детални спецификации

Додатоци на производи