• Свеж
Карбид Мелење Машина Вежба Малку Алатка 2pc HRC55 Д3.175-D6mm Заострените Топката Крајот Мелница Со Волфрамово Карбид Слој Заострените Заострените Cnc 3D Дрво, МДФ Заострени?

Карбид Мелење Машина Вежба Малку Алатка 2pc HRC55 Д3.175-D6mm Заострените Топката Крајот Мелница Со Волфрамово Карбид Слој Заострените

Rating 
DEN 1270.80

Од стока
Во магацинот

Зацементира карбид има предности на висока цврстина, отпорност на абење, добра цврстина и отпорност на корозија.Тоа, исто така, има посилни отпорност на топлина од ХСС,.Алатката се справи со дијаметар : 3.175 / 4 / 6mm.Сечење радиус (R) : 0.25, 0.5, 0.75, 1.0, 1.5, 2.0 мм.Дијаметар на сечење : 0.5, 1.0, 1.5, 2.0, 3.0, 4.0 мм.Сечење должина : 15-60mm.Висока прецизност сечилото дизајн, земајќи ги во предвид силата и острината на ножот.Употреба на голем јадрото со дијаметар го подобрува цврстина на алатка и да се стабилизира на сечење и чип отстранување.Модел : Конусна Топката Крајот Mill Material : увезени волфрам карбид steel Flute : 2 flutes Coating : NANOTool се справи со дијаметар : 3.175 / 4 / 6mm Cutting радиус (R) : 0.25, 0.5, 0.75, 1.0, 1.5, 2.0 mm Cutting дијаметар : 0.5, 1.0, 1.5, 2.0, 3.0, 4.0 mm Cutting должина : 15-60mm Total должина : 38-100mm Package се Вклучени : 2 парчиња 2 F заострените топката крајот мелница.

Детални спецификации

Додатоци на производи