• Свеж
Timken 9285-90019 Заострените Ролери Имајќи Собранието - 3.0000 во Понесе, 6.3750 во OD, 1.8125 во Конус Ширина, 2.7810 во Купот Ширина, Класа 2 Прецизност Оценка

Timken 9285-90019 Заострените Ролери Имајќи Собранието - 3.0000 во Понесе, 6.3750 во OD, 1.8125 во Конус Ширина, 2.7810 во Купот

Rating 
DEN 1612.80

Од стока
Во магацинот

7810 во статичен капацитет : 74200 lbfassembly тип : Двоен Rowfinish/слој : Uncoatedoutside дијаметар : 6.собранието тип : Двоен Ред.побрзо инсталација со елиминирање на лого царинење на вредноста procedure Unrivaled технологија и инженеринг support Two-Ред Двојно-Надворешниот трка лежишта (TDO) функција двојно надворешниот трка (чаша) и двајца еден внатрешен трки (шишарки)Надворешниот трка карактеристики ритам и подмачкување дупки во надворешниот diameter Most најчесто се продаваат со spacer за контрола на axial внатрешни дозвола или клупата крајот игра (BEP) за да се елиминира прилагодување procedure Internal axial царинење е означено на spacer за идентификација и промените редоследот на purposes Internal axial царинење е фабрика претходно наместени за да се создаде исти имајќи собрание (МБА)Компоненти не може да се меша со други компоненти од друга имајќи assembly Wide ефективни имајќи шири кој е идеален за апликации во кои превртување моменти се значително оптоварување component Can се користи во фиксни позиции или дозволено да се плови во домувањето bore Specification : понесе дијаметар : 3.3750 inseries : 9200cone ширина : 1.создаден дијаметар : 3.

Детални спецификации

Додатоци на производи