• Свеж
LiebeWH 50Pcs Изолирани Вилушка Терминал 14‑12AWG У Тип Жица Терминал Електрична Жица Crimp Конектор Сет за Опрема SV3.5-4

LiebeWH 50Pcs Изолирани Вилушка Терминал 14‑12AWG У Тип Жица Терминал Електрична Жица Crimp Конектор Сет за Опрема SV3.5-4

Rating 
DEN 201.36

Од стока
Во магацинот

ДОБРА ЕЛЕКТРИЧНА СПРОВОДЛИВОСТ : Од лопата терминал конектори направен од висок квалитет на бакар материјал, кој има добра електрична спроводливост, во меѓувреме ПВЦ школка е изолирана.ЛЕСНА КОНЕКЦИЈА : Обезбедување на фирма одредување како и 19НА максимална струја, изолираната crimp терминали е многу едноставна за да се поврзете.ПОБЕЗБЕДНИ РАБОТНИ : The wire конектор терминали може да се спречи жица bifurcation, и во голема мера го поедноставува кабел вметнување, како и. 50 PCS : Вклучувајќи 50pcs вилушка crimp терминал конектори во вкупниот, и големо количество ќе ги задоволи вашите различни потреби, многу практичен во работата и животот.ШИРОКА УПОТРЕБА : На вилушка лопата жица терминали овозможи широка примена на власт и контрола, опрема, индустриска автоматизација, машини и така натаму.Спецификација : Предмет Тип : Вилушка Терминал Модел : SV3.5-4 Материјал : Бакар + ПВЦ Боја : Сина Применливи Жици : 2.5-4.0mm2 (AWG 14-12) Максимална Струја : 19НА Спецификација : НИ Студ Големина/d2(Прибл.)/Б(Прибл.)/L(Прибл.)/F(Прибл.)/H(Прибл.)/D(Прибл.) #8/4.2 mm / 0.17 во/8.0 mm / 0.31 во/24.8 mm / 0.98 во/7.0 mm / 0.28 во/12.5 mm / 0.49 во/6.2 mm / 0.24 во Пакет Листата : 50 x Вилушка Терминал.

Детални спецификации

Item Type:
Fork Terminal
Model:
SV3.5-4
Material:
Copper + PVC
Colour:
Blue
Applicable Wires:
2.5-4.0mm² (AWG 14-12)
Maximum Current:
19A
Specification:
US Stud Size/d2(Approx.)/B(Approx.)/L(Approx.)/F(Approx.)/H(Approx.)/D(Approx.) :
#8/4.2mm / 0.17in/8.0mm / 0.31in/24.8mm / 0.98in/7.0mm / 0.28in/12.5mm / 0.49in/6.2mm / 0.24in :
Package List:
50 x Fork Terminal :

Додатоци на производи