• Свеж
Германски 3-Pin (Прирабница) Конектор за полнење, 14-16 AWG, Игли & Печати Crimp Терминали

Германски 3-Pin (Прирабница) Конектор за полнење, 14-16 AWG, Игли & Печати Crimp Терминали

Rating 
DEN 359.76

Од стока
Во магацинот

Германски 3-Pin (14-18 Колосек) ( 1 Set ).Се ПРЕПОРАЧУВА ЖИЦА ИЗОЛАЦИЈА К. Г. СПЕКТАР ( .075" - .140" ); 1.91 - 3.55 (mm).Издржливост : Нема електрични или механички дефекти по 100 циклуси на ангажманот и disengagement.Изолација Отпор : 1000 megohms минимум во 25°C. Температурата на : Работењето на температури -55°C до +125°C. Точка Преглед ГЕРМАНСКИ DT серија конектори о er област докажана сигурност и солиден квалитет.На ДТ дизајн предности вклучуваат факултативна ange монтажа, мулти-pin аранжмани, и дизајн exibility.На ДТ серија о страни дизајнер способност да користи повеќе големината 16 контакти, секој со 13 amp континуирано капацитет, во една школка.Се ПРЕПОРАЧУВА ЖИЦА ИЗОЛАЦИЈА О Д СПЕКТАР .075 - .140 (инчи) 1.91 - 3.55 (mm) Жица Мерач : 14-18 AWG Функција : ги Прифаќа контакт големина 16 (13 засилувачи) 14-16 AWG (2.00-0.50 mm2) 2 Игли аранжмани Во линија, ange, или PCB монтажа Правоаголни, термопластични домување Интегрирани latch за парење Wedgelocks един рм контакт усогласување и задржување на Производот speci за ратификација на документот : 108-151009 Што е вклучено : 1x (3 pin) Германски Машки Конектор 1x (3 pin) Dectsch Женски Конектор 1x Оптоварување за Заклучување Женски, 1x Оптоварување за Заклучување Машки 3x Машки Crimp Тип Терминали 3x Женски Crimp Тип Терминали.

Детални спецификации

Додатоци на производи