• Свеж
360Pcs Брз Splice 6.3/4.8/2.8 мм Машки Женски Жица Лопата Конектор, Crimp Терминал со Изолација од Ракав Асортиман Комплет

360Pcs Брз Splice 6.3/4.8/2.8 мм Машки Женски Жица Лопата Конектор, Crimp Терминал со Изолација од Ракав Асортиман Комплет

Rating 
DEN 228.00

Од стока
Во магацинот

Предмет Тип : 360pcs жица crimp терминал со изолација од ракав асортиман комплет.Meterial : Овие терминали се направени од калај обложено со црвена бакар, која е висока спроводливост и анти-оксидација, Изолациони ракавите се направени од најлон,.Лесно поврзете се поврзете на машки и женски терминали на двата краја,потоа користете машки конектор приклучок во женски приклучокот.Широко Апликација : апарати за Дома, авто, аудио систем за батеријата или рокер вклучете брзо поврзување disconnecting.Пакет : 2.8 mm/4.8 мм/6.3 mm машки и женски crimp терминал конектори 240pcs и 120pcs изолациони ракави,360pcs со stroage кутија : .

Детални спецификации

Додатоци на производи