• Свеж
Волна Roving Влакна Мостра

Волна Roving Влакна Мостра

Rating 
DEN 228.96

Од стока
Во магацинот

волна. 60 Бои на Обоена Corriedale Roving. 100% Волна.Живописни бои.Одлично за Felting.Одлично за Предење. 54 бои на обоена Corriedale roving, плус природни Ecru.Оваа влакна е одлична за влажни felting, игла felting, се врти или било занает каде ви е потребна 100% волна, во забава спектар на бои.Мислам на тоа како една кутија на боички за влакно уметник.Прибл. 14 унци на влакна.

Детални спецификации

Додатоци на производи