• Свеж
Stren-Flex EEF-1-901PGE-03 - произведено во САД - 3 ft Горила Работ Полиестер Рамен Око и Око Веб Прашка (1600 Вертикална - 1200 Ѓердан - 3200 Кошница)

Stren-Flex EEF-1-901PGE-03 - произведено во САД - 3 ft Горила Работ Полиестер Рамен Око и Око Веб Прашка (1600 Вертикална - 1200

Rating 
DEN 267.84

Од стока
Во магацинот

Произведено Во САД.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Повеќето траен и економски полиестер прашка материјал на располагање.Интегрирани отпорни на абразија влакна на рабовите, Отпорен на сечење и триење на рабовите.Поединечно серијали за следливост.Горила Edge"¢ најлон slings содржат енергија се апсорбира влакна на работ на прашка webbing дека се подобри намали отпорот и веб заштита.Горила Edge"¢ slings обезбеди зголемена отпорност на триење се потребни за многу индустриски апликации.Горила Edge"¢ покажа својата издржливост, и се смета за најдобар производ во таа класа.Полиестер веб slings се користат пред се во услови кога киселина е присутна или минимум водат е желба.Полиестер е непроменета со некои заеднички киселини и белење агент, но, материјалот што е недостоен за користење во услови кога концентрирана сулфурна киселина и алкална е присутна.Полиестер е, исто така, во несоодветни локации каде што температурите надминуваат 194° F (90° C).Се протега на полиестер веб прашка при номинална капацитет е околу 3%.

Детални спецификации

Додатоци на производи