• Свеж
Exquiss Празник Ткиво Хартија Suncatcher Занает Suncatchers Празник Тема Suncatchers за Деца Занает DIY Занаети

Exquiss Празник Ткиво Хартија Suncatcher Занает Suncatchers Празник Тема Suncatchers за Деца Занает DIY Занаети

Rating 
DEN 988.80

Од стока
Во магацинот

5"x11")-12 x контакт трудови(А4 големина) -1 x дупка удар-1 x црвени и бели twine(30 метри)-1 x безбедност scissor Instructions за Правење Божиќ Suncatcher Занает : 1.8")-4 x елка templates(7.Отстранете ја хартијата од лепило страна на контакт хартија и лежеше долу, а потоа ставете ткиво хартија плоштади, каде што некогаш сакате на контакт хартија.8"-6 бои)-60 x кристал дијамант налепници(големина : 0.Широк спектар на употреба : Божиќ Suncatchers, Suncatcher празник Занаети, дрво занаети, дете Божиќ занает, фестивал украси, Suncatchers уметност, прозорецот екранот занаети, училиште занает проекти и било внатрешна или надворешна декорација.Идеален избор за вашите деца, ученици, студенти или други занаети љубовници.Користење на фолија ѕвезда метален налепници и кристално дијамант налепници за да ги красат завршен Suncatchers.Белешки : Не е за деца под 3 години.Постојат голем број на шарени занает колекции за вашиот Божиќ Suncatcher занает.Откако контакт хартија е опфатена и место на другиот дел на контакт хартија во текот на врвот, леплива страна надолу кон ткиво хартија квадрати.Намали вишокот на контакт хартија со ножици.

Детални спецификации

Додатоци на производи