• Свеж
PFERD 81728 Стандард Пресврт Заврзана Тркала Жица Четка, Јаглероден Челик Жица, 10 Дијаметар, 1-1/4 Арбор Дупка.014 Жица Големина, 5400 RPM (Пакување од 2)

PFERD 81728 Стандард Пресврт Заврзана Тркала Жица Четка, Јаглероден Челик Жица, 10 Дијаметар, 1-1/4 Арбор Дупка.014 Жица Големина,

Rating 
DEN 3150.48

Од стока
Во магацинот

Дизајниран за заварување чистење, заварување spatter отстранување, скала отстранување, чистење, deburring и флеш отстранување.Лабаво-извртени јазли се покрие поголема површина.Идеален за тешки-должност за чистење и површината климатизација.Еден ред, и стандардни знаме. 5,400 RPM максимална ротациона брзина.PFERD Моќ жица тркала четка функција јазли дека е изопачено околу 75 проценти од должината на уреденост.Лабаво-извртени јазли се покрие поголема површина и е идеален за тешки-должност за чистење и површината климатизација.За заварување чистење, заварување spatter отстранување, скала отстранување, чистење, deburring и флеш отстранување.Спецификација : Дијаметар : 10"; Макс. ВРТЕЖИ во минута : 5,400; Арбор Дупка 1-1/4"; Трим Должина : 2-1/8"; Лицето ширина : 3/4"; .014 Жица Големина.

Детални спецификации

Diameter:
10; Max RPM

Додатоци на производи