• Свеж
PFERD 83740 М-Бред Композитни Радијална Тркала Четка, Силициум Карбид Жито, 10 Дијаметар, 2 Арбор Дупка, 1-1/2 Трим Должина, 1 се Соочуваат Ширина, 3600 ВРТЕЖИ во минута, 120 Ронки

PFERD 83740 М-Бред Композитни Радијална Тркала Четка, Силициум Карбид Жито, 10 Дијаметар, 2 Арбор Дупка, 1-1/2 Трим Должина, 1 се

Rating 
DEN 3157.20

Од стока
Во магацинот

За deburring, усовршувајќи, edge зрачи, лесни за чистење и полирање.Силициум карбид жито.Достапен во 120 ронки. 3600 ВРТЕЖИ во минута максимален ротациона брзина.Направен во САД.PFERD М-БРЕД абразивни филамент композитни радијална тркала четка за deburring, усовршувајќи, edge зрачи, лесни за чистење и полирање.Располагање со силициум карбид.Ергономски оптимизирана производи и моќ алатки кои ќе придонесат за поголема безбедност и работни удобност, и на тој начин да здравствена заштита.Удобно работат со намален пониски вибрации и бучава и со перфектни резултати во најкус можен рок.Спецификација : Дијаметар (инчи) : 10; Арбор Дупка (инчи) : 2; Филамент Дијаметар : .040; Филамент Облик : Тркалезна; Филамент Материјали : Најлон / Силициум Карбид; Ронки : 120; Трим Должина (инчи) : 1-1/2; Лице Ширина (инчи) : 1; се Препорачува ВРТЕЖИ во минута : 800-2000; Максимална Ротациона Брзина (RPM) : 3600.

Детални спецификации

Diameter (inches):
10; Arbor Hole (inches)

Додатоци на производи