• Свеж
PROCURU 1 Гас Топката Вентил | Тешки, Рѓа Отпорни Кован Месинг, Четврт-Пак се Затвори ЗА вклучување/Исклучување, АДС Уверение (1-Pack, 1 Инч (1))

PROCURU 1 Гас Топката Вентил | Тешки, Рѓа Отпорни Кован Месинг, Четврт-Пак се Затвори ЗА вклучување/Исклучување, АДС Уверение (1-Pack,

Rating 
DEN 383.76

Од стока
Во магацинот

Се користи за да се затвори за вклучување/исклучување на протокот на природен гас или пропан гас преку системот од цевки.Тешки месинг топката вентил изработени од индустриски одделение кован месинг.АДС CR91-002 Уверение за употреба на цевки; ANSI Z21.15 / АДС 9.1 Уверение за апарати и апаратот конектори; ASME B16.44 Уверение за употреба во над земјата цевни системи до 5 PSI. 1" директно Tx T Конекција Завршува : 1" Женски (NPT) страна 1" Женски (NPT).ОНА што се ВКЛУЧЕНИ : 1" гас топката вентил, количината на 1. PROCURU гас топката вентил (гас петел) се користи за да се исклучи протокот на природен гас или течен пропан преку системот од цевки.Гас топката вентили се наоѓа во близина на furnaces или печки во домови со гас услуга.Тие, исто така може да се најде по должината на главната гас снабдување линија.Овие вентили се користи за да се запре проток на гас кога одржување или поправка се остваруваат.Името топката вентил потекнува од сферата или "топката" стратешки поставена во passageway на вентил преку кој течност текови.Топката има дупка низ неа, со кои вентил се отвора и затвора. 1", дувачкиот гас вентил, пакување од 1 по ред.

Детални спецификации

Додатоци на производи