• Свеж
Tegg Метал Напрсток 10PCS 19X18mm Сребро за Шиење Quilting Метал Shield Thimbles Прст Заштитник

Tegg Метал Напрсток 10PCS 19X18mm Сребро за Шиење Quilting Метал Shield Thimbles Прст Заштитник

Rating 
DEN 182.16

Од стока
Во магацинот

Совршен за тешко шиење DIY занает.Заштита на вашите прсти кога шиење, quilting и embroidering.Спречува пропаѓање, подобро водич игла.Погодна за рачно quilting и игла мора да помине низ неколку слоеви на ткиво или да се соочи.На напрсток има посебна предност и rib надвор дозволувајќи им на игла да биде лесно водени без лизгање кога шиење.Може да се користи за да се шие и поправка плови, платно, кожа и слични материјали.Незаменлив дел за шиење занаети.Спецификација : Материјал : Метални легури.Боја : сребрена на ѕвонење (не сребро позлатен).Големина : за 19x 18mm.Пакување количина : 10 PCS.Функција : Совршен за тешко шиење DIY занает.Заштита на вашите прсти кога шиење, quilting и embroidering.Спречува пропаѓање, подобро водич игла.Погодна за рачно quilting и игла мора да помине низ неколку слоеви на ткиво или да се соочи.На напрсток има посебна предност и rib надвор дозволувајќи им на игла да биде лесно водени без лизгање кога шиење.Идеален додаток алатка за шиење и поправка проекти, заштита на вашите прсти.Може да се користи за да се шие и поправка плови, платно, кожа и слични материјали.Незаменлив дел за шиење занаети.

Детални спецификации

Material:
Metal alloy.
Color:
silver tone (not silver plated).
Size:
about 19x 18mm.
Packing quantity:
10PCS.
Feature:
Perfect for hard sewing DIY craft. Protect your fingers when sewing, quilting and embroidering. :
Prevent slippage, better guide needle. :
Suitable for manual quilting and the needle must pass through several layers of fabric or padding. The thimble has a special edge and rib outside allowing the needle to be easily guided without slipping when sewing. :
Ideal accessory tool for sewing and repair projects, protecting your fingers. :
Can be used to sew and repair sails, canvas, leather and similar materials. :
An indispensable part for sewing crafts. :

Додатоци на производи