• Свеж
Сигурни Клеча – Иновативни Дигање Појас со цел да се Подобри кои клечат Техника и Перформанси. Зголемување Клеча Тежина, Лифт Преку Повреди, и да се Обезбеди Соодве

Сигурни Клеча – Иновативни Дигање Појас со цел да се Подобри кои клечат Техника и Перформанси. Зголемување Клеча Тежина, Лифт Преку

Rating 
DEN 1919.76

Од стока
Во магацинот

УНИКАТЕН ДИЗАЈН - На Патент појас обезбедува дополнителна заштита околу коленото и зглобовите.Ногата заврши дизајн обезбедува компресија помага во средно поддршка на коленото заеднички додека исправување на заеднички механички грешки за време на клеча движења.ЗГОЛЕМЕН НОГА ДЕН ПЕРФОРМАНСИ На Сигурни Клеча појас може да се зголеми силата од 10 до 15% кај дури и напредни спортисти.ПОДОБРУВАЊЕ на УСОГЛАСУВАЊЕ - Сигурни Клеча поттикнува правилна дел на грбот, колковите, бедро, и ногата усогласување во текот на squats, lunges, и други долниот дел од телото сила работа.Сигурни Клеча е појас за squats.ПОДИГНЕТЕ ПОДОБРО - Сигурни Клеча охрабрува правилно дигање техники, возови движење модели, и го намалува потенцијалот за повреда поради опасен кревање механика.ЕФЕКТИВНА ACTIVATION - за Сигурни Клеча зголемува Glute и Hamstring активирање додека кои клечат а во исто време намалување на несаканите мускулна активност во ' рбетот и квадрицепси.

Детални спецификации

Додатоци на производи