• Свеж
Enclume Премиер 30-Инчен Utensil Бар Ѕид Тенџере Багажник, Зачукуваше Челик

Enclume Премиер 30-Инчен Utensil Бар Ѕид Тенџере Багажник, Зачукуваше Челик

Rating 
DEN 1831.68

Од стока
Во магацинот

Брз, лесен за инсталација со ексклузивни Enclume "Toggler" заштита; инсталирате кујна utensil лентата директно во ѕид без греди или studs да се одржи стотици фунти.Enclume производи се стручно се рачно изработени од страна на blacksmiths во Puget Sound, Вашингтон, САД; зачукуваше челик заврши изгледа добро, во секој дом кујна.Хардвер и инструкции за препорачува инсталацијата се вклучени.Секое парче е фалсификувани од Цврсти Јаглероден Челик со користење на традиционалните француски метални работи техники.Одлично решение за мали простори и урбаното живеење.

Детални спецификации

Додатоци на производи