• Свеж
Aramox Задните Покривот Крило За MK8 Стандард 2021+, За Clubsport Стил Задните Покривот Спојлер Крило Продолжување Одговара(Бели+црна)

Aramox Задните Покривот Крило За MK8 Стандард 2021+, За Clubsport Стил Задните Покривот Спојлер Крило Продолжување Одговара(Бели+црна)

Rating 
DEN 14212.56

Од стока
Во магацинот

Одлична Функција : задниот спојлер се намалува влечете, ја подобрува ефикасноста на искористувањето на горивото, го подобрува downforce, гуми влечење и возење стабилност, со што подобро возачко искуство.Исклучителен Изглед : На задните покривот усна панел прави на повеќе агресивен браник, со ниска : копче и луксузен дизајн, и исклучителен изглед го прави вашето возило да изгледа повеќе агресивен и спортски, правење на вашиот автомобил повеќе око : фаќање.Зачувај вашето време и енергија.Компатибилност : задниот спојлер се надгради за да се Clubsport стил, погоден за MK8 Стандард 2021+.Ги исполнуваат вашето возило инсталација треба, и функциите ги исполни очекувањата.не бара сложени операции.Спецификација : Предмет Тип : Задните Покривот Спојлер Материјал : ABS Тип : за Clubsport Стил Монтажа : Пејст со двострано лента (вклучуваат) Fitment : Одговара за MK8 Стандард 2021+ (Само За MK8 Стандард !) Пакет Листа : 1 x Задните Покривот Спојлер 1 x Двострано Лента Забелешка : за Професионална инсталација е препорачливо!.

Детални спецификации

Item Type:
Rear Roof Spoiler
Material:
ABS 
Type:
for Clubsport Style
Mounting:
Pasted with double-sided tape (include)
Fitment:
Fit for MK8 Standard 2021+ :
(Only For MK8 Standard !) :
Package List:
1 x Rear Roof Spoiler :
1 x Double-Sided Tape :
Note:
Professional installation is highly recommended! :

Додатоци на производи