• Свеж
Neutrogena Чувствителна Кожа Лосион за Сончање со Широк Спектар на SPF 60+, водоотпорен, Противалергиски & Масло Бесплатни Нежно средство за Сончање Формула, 3 fl. оз

Neutrogena Чувствителна Кожа Лосион за Сончање со Широк Спектар на SPF 60+, водоотпорен, Противалергиски & Масло Бесплатни Нежно

Rating 
DEN 215.28

Од стока
Во магацинот

3-течност за унца на Neutrogena Чувствителна Кожа Лосион за Сончање со Широк Спектар на SPF 60+ обезбедува потребната заштита од сонце против стареење УВА и горење UVB зраци за да помогне во спречување на изгореници.Масло слободни & Мирис слободни.Нејзината уникатна формула карактеристики Purescreen технологија направени со 100% природно извори физички сончање состојки, вклучувајќи титаниум диоксид и цинк оксид.Нашите очила лосион е и мирис - и масло бесплатни така што нема да ја иритираат чувствителната кожа, и обезбедува вода-отпорни заштита од сонцето штета за до 80 минути.Специјално формулиран за минерална заштита од сонце се врши со 100% природно-извори физички сончање состојки, вклучувајќи титаниум диоксид и цинк оксид.

Детални спецификации

Додатоци на производи