• Свеж
VISVIC Одговара За ТОЈОТА ТАКОМА (2012-2015) 9003/H4 Висок/Низок Зрак + H11 Магла Светилки 4-Страна LED Светлата Светилки Конверзија Комплет 6000K Јасно Ноќ Возење Визија Бела Брза И?

VISVIC Одговара За ТОЈОТА ТАКОМА (2012-2015) 9003/H4 Висок/Низок Зрак + H11 Магла Светилки 4-Страна LED Светлата Светилки Конверзија

Rating 
DEN 599.76

Од стока
Во магацинот

Во текот 50000hrs lifetime8.ВИСОК/НИЗОК ЗракОвој производ е комбинација на 9003/H4 висок/низок зрак и H11 магла светилки.Оперативен Напон : DC 9-32 V(одговара 12 V, 24 V возила)4.Покрај тоа, таа може да го продолжи животниот век на LED светилки до 50.Не алатките кои се потребни.Повеќе Безбедно Греење температурата е ниска.Забелешка : ве Молиме задржете светилка тело за да ги ротира, не пресврт на конекторот.LED автомобил фарови едноставна структура, помалку делови, значително пониски неуспехот стапки !LED светло одразуваат патот боја/sig подобро да се покаже појасна патот ситуација во текот на ноќно возење.Лесно да се инсталираоваа сите-во-едно компактно конверзија комплет лесно може да се применува на вашето возило за домување во рамките на 10 минути.Четири високо-светла КОЧАН светилка монистра,360 нема мртов агол осветлување,поголема осветлување опсег и долго изложување на далечина.Висока брзина на исклучување на вентилаторот,висок проток на Воздух за побрзо ладење rate Package Вклучуваат : 2x 9003/H4 Светлата Blubs2x H11 Магла Светлина Blubs.9003/H4(Високо/Ниско Зрак)+ H11 Магла светлина bulbs1.Секој Пар LED сијалица карактеристики 60 W (30 W по крушка), 24000 LM (6000 Lms по крушка) , 6000 K супер светло бела светлина.Метал материјал, повеќе луксузен, и подолг life4.270 степен ниска зрак агол со cut-off-line,не ќе ги заслепуваат идване сообраќај.

Детални спецификации

Додатоци на производи