• Свеж
Џејсон Индустриски 40.5M019 Тип 400 Бескрајни Ткаени Рамен Појас, Полиестер, 40.5 Долго, 0.19 Широк

Џејсон Индустриски 40.5M019 Тип 400 Бескрајни Ткаени Рамен Појас, Полиестер, 40.5 Долго, 0.19 Широк

Rating 
DEN 532.08

Од стока
Во магацинот

Масло-отпорни, не-означување покрие Статични проводници.Еден Ply.Бескрајни ткаени полиестер кабелот.Џејсон Тип 400 рамен појаси се еден-ply, бескрајни плетени ленти изградена на цврсти стандарди е потребно да се исполнат барањата на модерната висока брзина на компактни дискови се бара стан појаси.Овие појаси се меѓусебно со Гејтс Брзина Флекс, #400 Пантер, Tilton Супер брзина и Fenner Ултра Брзо 400. Овие високи перформанси рамен појаси имаат еден-ply на бескрајни ткаени полиестер кабелот врзани за нафта-отпорни, не-означување, статични спроведување chloroprene (Neoprene) гумени маски.

Детални спецификации

Додатоци на производи