• Свеж
Хексадецимален ќор-сокак, Женско-Женско, Алуминиум, Обична Заврши, 8-32 инчен Завртка Големина, 1/4 инчи OD, 1-1/2 Тело Должина, (Пакет на 1000)

Хексадецимален ќор-сокак, Женско-Женско, Алуминиум, Обична Заврши, 8-32 инчен Завртка Големина, 1/4 инчи OD, 1-1/2 Тело Должина,

Rating 
DEN 13631.76

Од стока
Во магацинот

На хексагонална, механички уред кој има делумна или целосна внатрешната нишка.Се користи за да се одржи две компоненти во дадено растојание едни од други.Се користи за да се одржи две компоненти во дадено растојание едни од други.Standoffs обично се избрани преку изолација кога повеќе големини се потребни.Хексадецимален standoffs може да биде инсталиран со nutsetter или други wrenching уред.Алуминиум е многу популарна за неговата мала тежина/ сила компромис.Тоа е не-магнетни врши и во тешки температури, и има изолациони својства.Дувачкиот се користи во изработка на високо квалитетни standoffs.Тоа е проводници, отпорен на корозија, и е не-магнетни.Тоа е costlier и потешки од алуминиум и обично е обложено со цинк или никел.Челик се користи во апликации кои бараат поголема сила, но таа е потежок од алуминиум и не се спротивстави на корозија како алуминиум или месинг.

Детални спецификации

Додатоци на производи