• Свеж
Се чувствувам Добро, Многу Апликации Сигурен Квалитет за Дома(Внатрешен дијаметар мерач 50-160)

Се чувствувам Добро, Многу Апликации Сигурен Квалитет за Дома(Внатрешен дијаметар мерач 50-160)

Rating 
DEN 2119.20

Од стока
Во магацинот

Погоден за компаративна мерење на внатрешниот дијаметар на работното парче, обработка на мерење.Со одличен водителка на мост, авто-центрирање се точни и веродостојни.Мерење на главата има активна сондата, на едниот крај и меѓусебно сонда што е изменето според мери отворот.Изработен од алуминиумска легура материјал, издржлив и долг животен век.Висока точност на мерење на опсег е 50-160mm.Функција : 1. Погоден за компаративна мерење на внатрешниот дијаметар на работното парче, обработка measurement2. Со одличен водителка на мост, авто-центрирање е точна и reliable3. Мерење на главата има активна сондата, на едниот крај и меѓусебно сонда што е изменето според мери отворот.4. Изработен од алуминиумска легура материјал, издржлив и долго услуга life5. Висока точност на мерење на опсег е 50-160mm Specification : Предмет Тип : Внатрешен Дијаметар Gauge Measuring Опсег : 50-160mm Accuracy : 0.01 mm Material : Алуминиум Alloy Size : 50-160mm Measuring Опсег : 50-160mm Пакет Листа : 1 X Внатрешен Дијаметар Мерач со Handle1 X Guard Мост (55мм)12 X Страна на Главата (Бр 12 : 105mm) (Бр 11. : 100mm) (No. 10 : 95mm) (Број 9 : 90mm) (Број 8 : 85mm) (No. 7 80mm) (Бр 6 : 75mm) (Бр 5 : 70mm) (No. 4 : 65mm) (Бр 3 : 60mm) (Бр 2 : 55мм) (No. 1 : 50mm)4 X Меѓусебно Страна на Главата (3 2 1 0.5)1 Pack Инсталација Внатрешен Дијаметар Мерач Accessories1 X Пластична Кутија (боја на кутијата е случаен која има црна и сина).

Детални спецификации

Item Type:
Internal Diameter Gauge
Measuring Range:
50-160mm
Accuracy:
0.01mm
Material:
Aluminum Alloy
Size:
50-160mm
Measuring Range:
50-160mm
Package List:
1 X Internal Diameter Gauge with Handle :
1 X Guard Bridge (55mm) :
12 X Side Head (No.12:
105mm) (No.11.
4 X Interchangeable Side Head (3 2 1 0.5) :
1 Pack Installation Internal Diameter Gauge Accessories :
1 X Plastic Box (the color of box is random which has black and blue) :

Додатоци на производи