• Свеж
Зајнхајзер Присуство Сива UC (508342) - Двоен Конективност & обичен телефон/PC Конекција, со Носење и USB Dongle (Црна) & 615104236097 Присуство Headband VOIP Телефонски Слушалки

Зајнхајзер Присуство Сива UC (508342) - Двоен Конективност & обичен телефон/PC Конекција, со Носење и USB Dongle (Црна) & 615104236097

Rating 
DEN 3600.00

Од стока
Во магацинот

Присуство Сива УЗ е оптимизиран за unified Communications и обезбедува мулти-поврзување и лесно префрлување помеѓу обичен телефон и мобилен повици.Производ 1 : Оптимизиран говор јасност : уникатен зборуваат фокус технологија со три дигитални микрофони го подобрува чистина на глас во сите звук средини и му овозможува на корисникот со постојано јасен звук.Производ 1 : Подобрена флексибилност : се поврзува со двата мобилни Телефони, или Мобилен телефон & PC, за да се овозможи лесна транзиција помеѓу поврзан Bluetooth уреди.Тоа нуди и до 10 часа " повик на времето помеѓу трошоци и флексибилен избор на носење на стилови за мобилни професионалци за движење на целиот ден.Зајнхајзер Претпријатие Решение 615104236097 Присуство Headband VOIP Телефонски Headset Sennheiser headband додаток за присуство Bluetooth слушалки - присуство бизнис, присуство УЗ ml и присуство УЗ.Производ 1 : Напредни сопствени глас откривање технологија : Кога ќе се зборува, своевидна-voice-детектор ќе го открие вашиот глас и да се оптимизира разбирливоста на говорот како и ја намалува бучавата во позадина за вашиот слушател.Производот 2 : Со headband можете да го носат на слушалки повеќе удобно кога сте во Канцеларија или кога учествуваат во подолг конференциски повици.Со користење на 3 дигитален Микрофон систем, зборуваат фокус и правец на безбедни технологии обезбеди појасен звук на слушатели под бучна услови и избави најдобра во класата Зајнхајзер чистина на глас за да се оптимизира разбирливоста на Говорот во предизвикувачка средина.

Детални спецификации

Додатоци на производи