• Свеж
UHNM Слушалки Слушалките за Компјутери Стерео Гејмерски Слушалки, Звучници со LED Слушалки со Бучава Поништување на Микрофон Мека Earmuffs за Десктоп PC Игра Музика (Боја :

UHNM Слушалки Слушалките за Компјутери Стерео Гејмерски Слушалки, Звучници со LED Слушалки со Бучава Поништување на Микрофон Мека

Rating 
DEN 2008.80

Од стока
Во магацинот

Со LED чип интеграција да ви обезбеди кул светлина и игри атмосфера.На слушалка што е вграден во кабелот има три гранки : еден е МИКРОФОН plug, еден е Аудио приклучок, и еден е USB приклучок за LED напојување.Мека кожа-friendly уво перници, како и прилагодливи главата зрак гаранција часа на игри удобност.Omnidirectional микрофон со намалување на шумот и голема осетливост на подигање на звуци.Надгради аудио IC точно враќа аудио сигнали; 50mm опкружувачки звук единици достави јасни високи теренот и длабоки бас за вистинска игра.Професионални Гејмерски Слушалки со Јачина на звукот на Вредноста Knob за Играње Игри, Слушање Музика и така натаму.На слушалка што е вграден во кабелот има три гранки : еден е МИКРОФОН plug, еден е Аудио приклучок, и еден е USB приклучок за LED напојување.Omnidirectional микрофон со намалување на шумот и голема осетливост на подигање на звуци.Мека кожа-friendly уво перници, како и прилагодливи главата зрак гаранција часа на игри удобност.Надгради аудио IC точно враќа аудио сигнали; 50mm опкружувачки звук единици достави јасни високи теренот и длабоки бас за вистинска игра.Со LED чип интеграција да ви обезбеди кул светлина и игри атмосфера.

Детални спецификации

Item Name:
Computer Wired Headphone
Mic Size:
6.0 x 5.0mm
Sensitivity:
38dB±3dB
Directivity:
Omnidirectional
Mic Impedance:
2.2 KÎ
Speaker Unit Diameter:
50mm
Speaker Unit Impedance:
32Î
Frequency Response:
20-20000Hz
Input Power:
20mW
Output Sound Pressure:
94dB±3dB
Cable Length:
2.2m
Package Includes:
1 x Wired Headphone :

Додатоци на производи