• Свеж
TAMRON Супер Зум Објектив СП 150-600mm F5-6.3 Ди VC USD G2 за Nikon Полна Големина A022N

TAMRON Супер Зум Објектив СП 150-600mm F5-6.3 Ди VC USD G2 за Nikon Полна Големина A022N

Rating 
DEN 1430.00
DEN 2903.76
-51 %

Од стока
Во магацинот

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Се надоврзува на успех на оригиналниот и многу успешниот СП 150-600mm A011. Карактеристики Побрзо БОЛЕСТ брзина, подобрени Вибрации Надомест на штета, и подобро целокупната оптички перформанси.e BAND и BBAR облоги понатамошно подобрување светлина пренос и сузбивање внатрешна рефлексија.Максимално зголемување односот е 1 : 3.9. Нов 3-режим за ВОЗВРАТ обезбедува 4.5-стоп ракување предност за остри слики до 4.5 shutter брзина помала. 150-600mm G2 Леќи, Леќи на Хауба, Телото капа, Леќа капа, Инструкции.Компатибилен Месеци : Canon, Nikon, Sony (Sony планината модел без VC).TAMRON Objectif СП БОЛЕСТ 150-600 mm f/5-6.3 Ди VC G2 Nikon GARANTI 5 ans.

Детални спецификации

Додатоци на производи