• Свеж
Bunting Лежишта B954C016024-13 Фрлија Бронза C95400, 2 го Понесе x 3 OD x 13 Должина

Bunting Лежишта B954C016024-13 Фрлија Бронза C95400, 2 го Понесе x 3 OD x 13 Должина

Rating 
DEN 4563.36

Од стока
Во магацинот

Алуминиум Бронза е не-води "Зелени Легура"(CDA95400) 9 C ASTM B505. 13 Инчен должина е идеален за машина ќорци.На сообразност на ASTM хемиски и физички својства.Алуминиум бронза е многу тешко, силни, отпорни на абразија бронза чии физички својства остануваат добри, при повишени температури – compressive strength на 500°F е иста како и од калај bronzes на собна температура.Добри апликации вклучуваат тешки земјата се движат опрема, се тркалаат вратот лежишта и машинската лежишта.

Детални спецификации

Додатоци на производи