• Свеж
Објектот # 104999, Век Фрлија Бронза SAE660 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Објектот 104999, Век Фрлија Бронза SAE660 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Rating 
DEN 804.00

Од стока
Во магацинот

Стандард акции на производи.SAE 660 / CA 932-бакар 83%, калај 7%, доведе 7%, цинк 3%.Повеќе должина бар до 105" достапни на направија-да-цел основа.Не-porous, густата жито структура за долг живот.Нуди добра цврстина, сила и отпорноста на абење; одличен анти-frictional карактеристики.Затегнувачка цврстина на 44,000 psi, развлекување на 27,000 psi и brinell цврстина на 72. Идеален за тешки товари на умерена брзина или светло товари при високи брзини – max Pv 75,000, P-Оптоварување 3,000, V-SFM-750. Ефективната температура во опсег од -40° С до + 450° F. Производи направени со вишокот на материјал за да се заврши за да се изјави номинална димензии.Заеднички mfg.спецификации : ASTM B505, QOC-390 B Тип III B144-52-3Б.Ro HS – ослободени под анексот на директивата (2005/717/RC) 9b.ДОФАТ, DFARS согласност. 3-1/2 ВО I D. x 4-1/4 ВО O. Д x 9-3/4 ВО Должина, SAE 660 Фрлија Бронза, Ракав Имајќи.

Детални спецификации

Додатоци на производи