• Свеж
Сенка 4540 Acrodisc Шприц Филтри со Најлон Мембрана - 0.2 µm Големината на Порите, 13 мм Дијаметар, Машки Лизга луер Штекер (1000/pkg)

Сенка 4540 Acrodisc Шприц Филтри со Најлон Мембрана - 0.2 µm Големината на Порите, 13 мм Дијаметар, Машки Лизга луер Штекер (1000/pkg)

Rating 
DEN 335.76

Од стока
Во магацинот

Ова 13 мм најлон шприц филтри се добро прилагодени за двете воден растворувач и-врз основа на примерок филтрација.Овие доаѓаат со одлична хемиска компатибилност со естри, основи, и алкохоли.Заштедува време, затоа што нема prewetting е потребно.Лесно филтрација на particulate-ладен примероци со стаклени влакна prefilter верзија.Се користи за стерилни филтрација и појаснување.Големината на порите : 0.2 µm Filter Големина : 13 mm Effective Филтрација Област : 1 cm2 Filter Медиуми : Nylon Hold-Up Volume : .

Детални спецификации

Додатоци на производи