• Свеж
Сенка 4543 Acrodisc Шприц Филтри со PTFE Мембрана, Големината на Порите 0.45 µm, со Дијаметар од 13 мм, Пакување од 1000

Сенка 4543 Acrodisc Шприц Филтри со PTFE Мембрана, Големината на Порите 0.45 µm, со Дијаметар од 13 мм, Пакување од 1000

Rating 
DEN 1303.20

Од стока
Во магацинот

Крајната во хемиска компатибилност за филтрирање груби хемикалии кои се уништи мембрана други материјали.Идеален за филтрација на гас и/или органски растворувачи.Ја спречува лажни врвови на chromatograms за точни експерименталните резултати.HPLC уверение за ниско ниво на УВ-апсорбирање на extractables.Го спречува "воздух балон" lock при пополнување на примерокот ампули со 13 мм minispike штекер.Влага бариера за venting апликации. "Идеален за филтрација на гас и органски растворувачи -Избор на медиуми-HPLC заверена -Луер-заклучување на влезот Избор на филтер медиуми : hydrophobic PTFE мембрана за исклучителни хемиски и температура компатибилност -хидрофилна најлон мембрана за одлична хемиска компатибилност со естри, основи, и алкохоли, и не prewetting -GHP (хидрофилна полипропилен) мембрана за ниска протеини обврзувачки -и хидрофилна PVDF (polyvinylidine флуорид) мембрана за употреба во воден и nonaggressive, растворувач-базирани мобилни фази.PVDF мембрана не е за acetone, DMF, DMSO, или бази > - 6 N.Сите мембрани се HPLC уверение за ниско ниво на УВ-апсорбирање на extractables.Полипропилен домување е опремена со женски Луер-заклучување на влезот и машки лизга Луер штекер.Типичен задржете-up тома : < - 30 L.Максимална оперативен притисок : 6.9 бар (100psi).Nonsterile.Autoclavable.Исто така се користи за воздушна филтрација и venting. ".

Детални спецификации

Додатоци на производи