• Свеж
Whatman 10462700 Целулоза Ацетат Puradisc Не-Стерилен Шприц Филтер, 0.2 Micron, Одделение FP30 (Пакување од 500)

Whatman 10462700 Целулоза Ацетат Puradisc Не-Стерилен Шприц Филтер, 0.2 Micron, Одделение FP30 (Пакување од 500)

Rating 
DEN 58.32

Од стока
Во магацинот

На 0,2 µm; произведени од пигмент-слободен поликарбонат.Стандард влезот (женски луер заклучување) и штекер (машки луер) конекции (освен ако не е поинаку назначено).Факултативна стерилни, медицински-одделение блистер пакување за критични апликации.Цевка совет штекер за издавање точни во микро-шишенцето, елиминирање на воздухот за заклучување.Не-стерилни.Puradisc FP30 шприц филтер се произведува од пигмент-слободен полипропилен или поликарбонат и има стандард влезот (женски луер заклучување) и штекер (машки луер) конекции (освен ако не е поинаку назначено).Опциите вклучуваат стерилна, медицински-одделение блистер пакување за критични апликации, како и посебна цевка совет штекер кој им овозможува на примерок за да биде точно се издаваат во микро-шишенцето, елиминирање на воздухот за заклучување.Не-Стерилни.Мембрана : Целулоза Ацетат.Задржување : на 0,2 µm. 500/Пакет.Whatman # : 10462700.

Детални спецификации

Додатоци на производи