• Свеж
KinHwa Обновливи Шминка Смена Облека Мека Микрофибер Лицето Чистење Крпа Магично ги Отстрани Козметика Само со Вода 6inch x 12inch 3 Pack Бела

KinHwa Обновливи Шминка Смена Облека Мека Микрофибер Лицето Чистење Крпа Магично ги Отстрани Козметика Само со Вода 6inch x 12inch

Rating 
DEN 194.16

Од стока
Во магацинот

Потоплите вода, толку подобро, но вие воопшто не сакате премногу топло од кожата на вашето лице е повеќе деликатна од остатокот од вашето тело.Kin Hwa шминка смена облека работа со ладна или топла вода.Исплакнете ја надвор и висат до тоа да се исуши преку ноќ и нејзините подготвен да се користи следниот ден.Ако не работи добро да се отстрани вашиот шминка, водата не може да се загрее доволно.На врвот на сите козметика ние се применуваат фондацијата, сенката за очи, кармин, маскара и образ багра, нашето лице е исто така изложена на дневна метежот и вревата на нашата зафатен животи, оставајќи зад себе тенок слој на нечистотија & валкано кои треба да бидат темелно исчистени исклучување на крајот на денот.Вие нема да имаат потреба да го користат целиот страна од крпа за да се отстрани една дена вредност на шминка.ГАРАНЦИЈА за КВАЛИТЕТ s важно да се добие крпа sopping влажни пред да го користите, а не само со влажна.Користење на нов дел секој пат кога ќе валкани на платно побавно.Сепак, дури и ако тие изгледаат бела и чиста, тие може да ги уништите или да ја напуштат памук делови на вашето лице.Повторно наситен крпа со топла вода.Оваа работи најдобро со топла вода.Ако тоа се чувствува како на платно е влечење и повлекување на вашата кожа, што значи платно не е доволно влажни.

Детални спецификации

Додатоци на производи