• Свеж
Amann A6677-0508 Полиестер Конец за Шиење 0508 Портокал 100

Amann A6677-0508 Полиестер Конец за Шиење 0508 Портокал 100

Rating 
DEN 1461.60

Од стока
Во магацинот

100% полиестер.Убаво мазна конец за шиење.Многу висок абење отпор.На предиво е направен од 100% полиестер.Препорачана големина на игла е NM 80/90. Идеален конец за шиење за многу различни креативни проекти.Amann Seralon конец за шиење е идеален конец за шиење за многу различни креативни проекти.Оваа убава мазна конец за шиење е многу висока абење отпор, кој не само што го прави вашиот проект изгледа фантастично, но, исто така, ќе трае долго време.На пример, мислам на шиење вашата сопствена облека, дом, украси или додатоци како што се чанти и капи.На предиво е направен од 100% полиестер и перат до 95 C.Препорачана големина на игла е NM 80/90. Секој гајтанот содржи 100 метри од предиво.Доаѓа во #0508 портокалова боја.

Детални спецификации

Додатоци на производи