• Свеж
NSK 22232CDKE4C3 - Сферични Ролери Имајќи - 160 mm ID, 290 mm OD, 80 мм Ширина, Заострените 1: 12 Понесе, Отворен, Челичен Кафез

NSK 22232CDKE4C3 - Сферични Ролери Имајќи - 160 mm ID, 290 mm OD, 80 мм Ширина, Заострените 1: 12 Понесе, Отворен, Челичен Кафез

Rating 
DEN 238.80

Од стока
Во магацинот

вкупна ширина : 80 мм.температурата на работа опсег : Максимум +200 °C.Дизајн-Елиминација на водич прстен е дозволено за дизајн промена која ја подобрува кафез рамнотежа и strength Material технологија-HPS серија е направен од NSK е висока чистота Z steel Special површински третман на NSK сферични валчести лежишта се зголемува отпорност на wear NSK исто така нуди напредно материјал опции : Супер ТФ и TL челик, во зависност од апликацијата requirements Advanced технологија-NSK е патентиран Моделирани Масло за подмачкување систем исто така е available Bearings се исто така достапни со масло ритам и дупки во надворешниот прстен за ре-подмачкување purposes Optional внатрешниот прстен масло ритам и дупки available Seal технологија-NSK нуди различни запечатување материјали во зависност од температурата на работа на bearing Cage материјали Достапни во челик, месинг или polyamide во зависност од барањата на application Life-до два пати оперативниот живот на индустриски стандард сферични ролери bearings Reduced трошоци за одржување-намалувањето на помали лежишта, со истовремено подобрување на ефикасноста и издолжување на опремата life Limiting брзина и до 20% higher Specification : понесе дијаметар : 160 mmmaximum вртежи во минута : 1500 RPMoutside дијаметар : 290 mmoperating температура опсег : Максимум +200 °Coverall width : 80 mmcage материјал : Steelbore тип : Заострените 1 : 12bearing материјал : Steelouter прстен тип : Не Splitcage тип : Внатрешен Прстен Guidedinternal царинење : C3precision оценка : RBEC 1 (ISO Класа Нормално)затворање тип : Openfinish/слој : Uncoatedlubrication дупка тип : Подмачкување Ритам & Holeouter прстен width : 80 mmdynamic капацитет : 910000 Nfillet радиус : 3 mmstatic капацитет : 1320000 Nseries : 222.

Детални спецификации

Додатоци на производи