• Свеж
3M 1245 EMI Врежана Бакар Оклопна Фолија селотејп, 4 мили Дебели, 18 yds Должина x 1 Ширина

3M 1245 EMI Врежана Бакар Оклопна Фолија селотејп, 4 мили Дебели, 18 yds Должина x 1 Ширина

Rating 
DEN 1246.80

Од стока
Во магацинот

Продажба Единица : ROLL.Бренд : 3 M. 3 M Број : 1245. Фолија Дебелина : 1.4 мили.Поддршка Материјал : Бакар Фолија. 3 M 1245 бакар лента доаѓа во 1 во ширина, 18 yd должина, користи проводен акрилик лепило и е спакуван 9 ролни по случај.Обезбедува затегнувачка цврстина на 25 lb/во.Кога купување на овој производ, внимавајте на дебелината.На variances во дебелина често се направи значајна разлика во правилно извршување.Оваа бакар лента има 4 мили вкупна дебелина.Оваа бакар лента ги исполнува следниве стандарди : МИЛИ-STD-202 Метод 307, УЛ 510.

Детални спецификации

Додатоци на производи