• Свеж
Сигнал Засилувач Repeater да се Прошири Сигнал Опсег за Долга Низа Повик во Caregiver Пејџер Систем

Сигнал Засилувач Repeater да се Прошири Сигнал Опсег за Долга Низа Повик во Caregiver Пејџер Систем

Rating 
DEN 1199.76

Од стока
Во магацинот

Зголеми јачината на сигналот, се прошири сигнал на пренос опсег.Поддршка максимална 9999 компјутери на предаватели.Компатибилен со сите Anypaging пејџер системи во различни портфолија.Применливи за згради со многу подови, затворен со дебели ѕидови, голема површина со слепи точки, бања со лош сигнал, итн.Долга низа сигнал на пренос дека е во можност да навлезат 10 ѕидови и пренос опсег до 2000m/6560 ft во отворен простор.Овој сигнал засилувач е компатибилен со Anypaging пејџер системи, пејџер види, јавете се на копчиња, прикажува во цел да се подобри сигнал strengthness, се прошири сигнал на пренос опсег.Како да се Користи?Место на singal засилувач repeater во место помеѓу испраќачот и примачот, и бидете сигурни дека : 1. Фреквенција на предавателот и засилувач треба да бидат исти.2. Испраќачот и на сигнал засилувач се правилно исти или поврзани.Сигналот засилувач може да се надополни до 160pcs transmitters Technical Parameters : Color : Black Weight(g) : 600 Frequency : 433 MHz Capacity : 160&number Size : 122*72*25mm/4.8*2.8*0.98 inch(со Исклучок на антената)Работен напон : DC 5 V2 AFrequency канал : 12 channels Installation начин : Сместување/wall-mounted Transmitting растојание : 1.24 миле/2000m во отворен area Package вклучуваат : 1*сигнал засилувач, 1* моќ адаптер.

Детални спецификации

Додатоци на производи