• Свеж
Микро Engraver Пенкало,Funien Електрични Микро Гравирање Pen Mini Engraver Машина Cordless DIY Издлаби Алатки Graver Комплет со Екстра Дијамант Совет Малку Замена за DIY Накит Метал и Стак?

Микро Engraver Пенкало,Funien Електрични Микро Гравирање Pen Mini Engraver Машина Cordless DIY Издлаби Алатки Graver Комплет со Екстра

Rating 
DEN 455.76

Од стока
Во магацинот

【Гравирање Било која Површина】 : гравирање пенкало усвојува Јапонски мотор, кој може да достигне 23,000 ВРТЕЖИ во минута, што ќе ви овозможи да engrave на површината на метал, дрво, стакло, камен, керамика и тврд материјал објект. 【DIY Гравирање Алатка】 : Со трајни дијамант совет, со голема сила и отпорност на абење,гравирање pen може да се користи за сликарство, полирање, гравирање, средување, означување, мелење.Одлична DIY алатка или подарок за гравирање ентузијасти, уметници, почетници, итн. 【Батерија Управувана】 : Напојува со 2 * AAA батерии, тоа ќе почне да работи кога ќе го притиснете црвеното копче, многу лесен за употреба.(Батериите не се вклучени.). 【Ергономски Дизајн】 : Само го тоа како држи пенкало, се чувствуваат удобно рака, лесно и напор за да го завршите вашиот уметнички дела. 【Преносни s или Dvd-ја, итн., затоа што гравирање на овие материјали може да ја оштети медиуми.Пакет Листа : 1 * Гравирање Пенкало 1 * Екстра Дијамант Совет 1 * Посебна Глава Се Менува Алатка(Случаен Боја).

Детални спецификации

Додатоци на производи