• Свеж
6061 Алуминиум Рамо со Завртки, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги Исполнува ASME B18.3, #4-40 Тема Големина, 1/8 Рамо Дијаметар, 5/32 Р

6061 Алуминиум Рамо со Завртки, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги Исполнува ASME B18.3,

Rating 
DEN 214.56

Од стока
Во магацинот

Хексадецимален штекер дискот има хексагонална слот што се врти на користење на Ален копче за возачот.На 6061 алуминиум е силна, лесни материјали кои ги нуди отпорност на корозија.3 спецификации.На хексадецимален штекер дискот има хексагонална слот дека бара Ален копче за возачот, исто така познат како хексадецимален копче или Ален клуч.Рамо завртки со круг шахтите најчесто се користи за предмети во кои се бара ротација, додека оние со квадратни шахтите обично се користи за да се заклучи на своето место и да се спречи ротацијата.Рамо завртки, исто така познат како рамо или stripper завртки, имаат мазна unthreaded вратило, кој дејствува како spacer или лого површина помеѓу навој дел и на завртката главата.

Детални спецификации

Додатоци на производи