• Свеж
17-4 PH Нерѓосувачки Челик Рамо со Завртки, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги Исполнува ASME B18.3, #6-32 Тема Големина, 5/32 Рамо Диј

17-4 PH Нерѓосувачки Челик Рамо со Завртки, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги Исполнува

Rating 
DEN 1488.00

Од стока
Во магацинот

17-4 PH нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и високи сила, додека рамнина на површината нема крај или обложување.На 17-4 PH нерѓосувачки челик материјал обезбедува добра отпорност на корозија и високи сила.Чашката капа на главата е тркалезен со рамен врв и висок профил што овозможува голема сила.3 спецификации.Штекерот капа на главата е тркалезен со рамен врв и висок профил што овозможува голема сила, и инсталира користење на внатрешен диск систем кој им овозможува на повеќе компактен проред од хексадецимален главата кап завртки.3 спецификации.

Детални спецификации

Додатоци на производи