• Свеж
Starrett S167MAHZ Радиус Мерач Set - Millimeter Со Држачот за Сатенски Финиш, 0.5-7mm Опсег, 0.5 mm ''Increment'', 14 Мерачи

Starrett S167MAHZ Радиус Мерач Set - Millimeter Со Држачот за Сатенски Финиш, 0.5-7mm Опсег, 0.5 mm ''Increment'', 14 Мерачи

Rating 
DEN 2620.56

Од стока
Во магацинот

Изработен од сатен заврши нерѓосувачки челик ' рѓа и отпорни на дамки.Секој мерачи се јасно означени со радиус.Секој мерач има пет различни gaging површини за двете конвексни и конкавни радиуси.Сите величини се прецизност заврши радиуси со екстра мазна, точни рабови.Комплет вклучува кои се движат од 0.5-7mm, 0.5 mm ''Increment'', 14 мерачи во собата.Две места се предвидени во држачот дозволи gages да се одржи на 30 степен или 45 степен, или плоштад во слотот или падна на едната страна.Држачот е 4" (100mm) долго, обезбедување на добра стигне и рамнотежа.Собата е опремена со атрактивна случај, обезбедување на комплетна заштита и лесно, инстант избор на вистинскиот колосек големина за работа.Комплет вклучува кои се движат од 0.5-7mm, 0.5 mm ''Increment'', 14 мерачи во собата.Две места се предвидени во држачот дозволи gages да се одржи на 30 степен или 45 степен, или плоштад во слотот или падна на едната страна.Држачот е 4" (100mm) долго, обезбедување на добра стигне и рамнотежа.Собата е опремена со атрактивна случај, обезбедување на комплетна заштита и лесно, инстант избор на вистинскиот колосек големина за работа.

Детални спецификации

Додатоци на производи