• Свеж
KKoneAuto 6 Работи Одбори за F150 Crew Кабина 2015-2021 & F250/F350 Супер Должност Crew Кабина 2017-2021 Алуминиум Страна Чекори OE Стил Nerf Барови Чекор Барови, Црна

KKoneAuto 6 Работи Одбори за F150 Crew Кабина 2015-2021 & F250/F350 Супер Должност Crew Кабина 2017-2021 Алуминиум Страна Чекори

Rating 
DEN 753.60

Од стока
Во магацинот

【 Аглеста Амортизирање Дизајн 】- Падина дизајн на краток страна совршено одговараат со вашиот камион е шасија, тоа може ефикасно да им даде максимална безбедност за вашите нозе.Без дупчење потребни, само гром-на и лесен за инсталација за да го зачувате вашето време.Ние сме посветени да ви донесе подобар автомобил измена искуство.Тие служат функции ефикасно, како еден чекор за повисоки камиони и заштита на возила од различни форми на патот остатоци.Својот солиден рамка и планината дизајн за сила овозможува тежина до високото 500lbs на секоја лента, не се грижите за својата носивоста. 【 Не се лизга Површина 】 се Лизга-отпорни текстура површината е правилно се применува за водење одбори, се спречува лизгање и го издржат harshest временските услови ефикасно. 【 Супериорна Стабилност 】- Оваа страна чекори се направени од високо квалитетни алуминиумски и ABS пластика, која е густа, трајни и носат-отпорни.【 Точни Fitment 】- KKone Auto 6" алуминиумски работи одбори се совршено погодни за F150 Crew Кабина 2015-2021 и F250/F350 Супер Должност Crew Кабина 2017-2021. 【 Не-вежба Инсталација 】- Сет од 2 работи одбори и целосен сет на монтажа голема заграда и завртка се вклучени.Издржливи алуминиум материјал ќе го заштити вашето возило, не грижете се за предизвикуваат корозија и ' рѓа.Нашите работи одбори направен од висок квалитет на алуминиум, па тешко е доволно да го издржат влијанија.

Детални спецификации

Додатоци на производи