• Свеж
Fuelworks Тешки Air Управува Пневматски Двојно Дијафрагмата Трансфер Пумпа 1 Инчен Нитрилна/NBR/Buna-N - 24gpm / 90gpm за Дизел, Маснотии, Kerosene и Масла

Fuelworks Тешки Air Управува Пневматски Двојно Дијафрагмата Трансфер Пумпа 1 Инчен Нитрилна/NBR/Buna-N - 24gpm / 90gpm за Дизел,

Rating 
DEN 7199.76

Од стока
Во магацинот

СПЕЦИФИКАЦИИ - Ова Пневматски Дијафрагмата Пумпа има Проток од 24 GPM/90 LPM со Авто-Priming способности; Макс Притисок : 116 PSI/8 BAR со 1" инчен Влезот/Места, Воздух Влезот на 1/4" инчен NPT, Макс дијаметар на Цврсти од 1/8" инчен; се заврши со еден пар на PTFE Топката Вентили.ЕФИКАСНОТО ДИЗАЈН и СПОСОБНОСТИ - Нашите Дијафрагмата Пумпи се компактни, лесни и изградена од Полипропилен тело за ригорозни апликации и Мембраната/O-Прстени/Печати/Elastomers се на Нитрилна/NBR/Buna-N материјал; Со Макс Вшмукување Висина на : 10feet (3m) и Max Раководител на : 164feet (50m) за професионални апликации.БЕЗБЕДНОСТ и ПРАВИЛНА УПОТРЕБА - На Fuelworks Дијафрагмата Трансфер Пумпа е да се монтира во исправена позиција за време на операцијата за корисникот безбедност; Оваа пумпа е дизајниран специјално за Гориво Трансфер на [Не-Запаливи Течности како што се : Дизел, Маснотии, Kerosene и Масло] (НЕ КОРИСТИ ЗА БЕНЗИН, Био-Дизел, ветробранското стакло и Слични Хемикалии).Исклучителни FUELWORKS Побарувачката Партнер со нас и да се приклучат на милиони во целиот свет кои се поттикне нивниот секојдневен живот, со користење на нашиот најсовремена Опрема и Врховниот Напредна Технологија, за да го Освојат секоја задача или пречка; се Јавуваат и да се Добијат Доминација над вашиот 'Сфера на Влијание" од страна почнувајќи тука.

Детални спецификации

Додатоци на производи