• Свеж
S&F МЕСТО & БРЗО 70 КОМПЈУТЕРИ 6 Инчен Пескарење Дискови Само Стап Пакет со Капи Крпа, 80 100 120 180 240 320 400 Ронки 6 Пескарење Диск Лепило, 6 во PSA Sandpaper Асортиман

S&F МЕСТО & БРЗО 70 КОМПЈУТЕРИ 6 Инчен Пескарење Дискови Само Стап Пакет со Капи Крпа, 80 100 120 180 240 320 400 Ронки 6 Пескарење

Rating 
DEN 623.28

Од стока
Во магацинот

Потоа притиснете го круг sandpaper дискови цврсто врз подлога плоча пред започнувањето на сандер.PSA притисок чувствителни лепило / леплива назад / држи на 6 песок хартија за брусење дискови, лепило, поддржан од sandpaper со премиум тешки д-тежина подлога од хартија, кои се отпорни на абење и долготрајни.Чиста поддршка подлога темелно на било лепак лево повеќе од претходната лепило пескарење диск.Пескарење дискови асортиман 6 инчен лепило направени со висок квалитет на алуминиум оксид абразивни дека намалувања брзо со согласност нула шема и се противи на вчитување нагоре, 80 100 120 180 240 320 400 ронки.Инаку, пескарење диск хартија не може да остане на поддршка подлога.Нашите 6 инчен диск sandpaper со лепило врати може да се користи со Диск/Појас сандерс, по Случаен избор Орбитал или Двојна Акција Сандерс.Се препорачува и за професионалци и за домашна употреба.Употреба пред priming и сликарство и помеѓу палта на боја за прекрасен, беспрекорен изглед.Претпазливост!Ако се користи Случаен Орбитал или DA сандер, осигурајте се дека се со користење на винил / гумена подлога подлога и тоа не е потрошена. 6 инчен лепило DA sandpaper комплет погоден за дрво, метал, fiberglass и насликани површини за сува пескарење завршувањето во машини, индустриски, автомобилската, морски и други апликации.Вклучени!Капи крпа x 1 парче.

Детални спецификации

Додатоци на производи