• Свеж
Eaton Хансен LL3S22143 Нерѓосувачки Челик 303 Директно Преку Топката Заклучување на Хидраулични Фитинг, Вдлабнатина, 3/8 Цревото ID, 3/8 Тело, Fluorocarbon Печат

Eaton Хансен LL3S22143 Нерѓосувачки Челик 303 Директно Преку Топката Заклучување на Хидраулични Фитинг, Вдлабнатина, 3/8 Цревото

Rating 
DEN 1721.52

Од стока
Во магацинот

Топката latching механизам.Мазни создаден дозволи слободен проток на течност или гас.Достапни во руралните матични завршување на конекции.Стандард тело материјал : 303 ' рѓосувачки челик.Стандард печат материјал : fluorocarbon печат.Eaton Хансен ST-серија е директно преку спојување, кој е дизајниран за употреба каде минимален пад на притисок е потребно и valving не е потребен.Овие спојки се прилагодени за различни и разноврсна течност пренос тип системи.Топката latching механизам.Мазни создаден дозволи слободен проток на течност или гас.Достапни во руралните матични завршување на конекции.Стандард тело материјал : 303 ' рѓосувачки челик.Стандард печат материјал : fluorocarbon печат.Апликации : течност пренос; хемиски; храна и пијалаци; шприц; морски; медицински; притисок за перење и чистење со пареа.Мерки 1-5/32-инчи дијаметар од 2-3/32-инчи должина.

Детални спецификации

Додатоци на производи