• Свеж
Врвот Pre90 Preamplifier & Ext90 Текст Extender Hi-Res Аудио NFCA Модули 2RCA 4XLR Комбинација (Црна, Ext90)

Врвот Pre90 Preamplifier & Ext90 Текст Extender Hi-Res Аудио NFCA Модули 2RCA 4XLR Комбинација (Црна, Ext90)

Rating 
DEN 5976.00

Од стока
Во магацинот

Pre90 усвојува целосно избалансирана структура.На излез може да биде избалансиран, single - ended, избалансирани + single - ended.Со балансирана + single-ended двонасочна текст, во прилог на нормална preamplifier usetage.Pre90 може да се користи за "избалансирани да single - ended" или"single -ended да се избалансирани" сигнал конверзија.Со помош на максималната добивка +16 d B, Pre90 може лесно да се засили слаби влезниот сигнал до прифатливо ниво на следниот засилувач.Тоа е вреди да се спомене дека од бучава е толку ниско, како 0.3 u Vrms, овој чекор не се донесе во коишто се слушаат на бучава, додека проширување на сигналот.Pre90/EXT90 параметри (@ВО= 5 Vrms Vol=0d B) THD+N: SE ВО/SE НАДВОР:.

Детални спецификации

Додатоци на производи