• Свеж
MHUI Титаниум Род TA1, што се Користи во Индустријата Или DIY Материјал, Должина 250mm/9.8 во,со Дијаметар:7mm(4PCS),8mmx250mm

MHUI Титаниум Род TA1, што се Користи во Индустријата Или DIY Материјал, Должина 250mm/9.8 во,со Дијаметар:7mm(4PCS),8mmx250mm

Rating 
DEN 1886.40

Од стока
Во магацинот

Добро ниска температура перформанси титаниум, ниски температури, се уште може да го задржи својот механички својства.Осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Употреба во : aerospace, воена консултанти, индустриски процеси, автомобилската индустрија, индустријата за храна, медицина итн.5 kg / m3), висока точка на топење (1660 ?), висока отпорност на корозија, висока јачина.TA1 Титаниум Род Gr1 е светлина, висока јачина, отпорни на топлина, отпорни на корозија и многу други одлични својства.Титаниум работа во влажна атмосфера и seawater, отпорност на корозија е далеку подобри од нерѓосувачки челик.Примена : воздухопловството, aerospace, хемиски, изградба на бродови и други индустрии широко се користи за производство, снабдување на гасната турбина компоненти.Карактеристики : Материјал : TA1 Titanium Size : Должина 250mm, со Дијаметар : 7mm,8mm Delivery содржина : 4 x Титаниум Rod Properties : 1.Ве молиме овозможи 0.2 инчи разлики поради прирачник за мерење. Титаниум вредности : изградба на бродови, хемиски машини, висока температура вакуум опрема, електрична енергија, desalination, медицината и други области. Титан е светлина, висока јачина, отпорни на топлина, отпорни на корозија и многу други одлични својства. Добро ниска температура перформанси титаниум, ниски температури, се уште може да го задржи својот механички својства.

Детални спецификации

Додатоци на производи