• Свеж
McGard 64012 Хром Булбус Конус Седиште Стил Повлечи Ореви (М12 x 1.5 Тема Големина) - Сет на 4

McGard 64012 Хром Булбус Конус Седиште Стил Повлечи Ореви (М12 x 1.5 Тема Големина) - Сет на 4

Rating 
DEN 600.00

Од стока
Во магацинот

Овој вид на третман уништува обичните повлечи ореви кои ги претвораат дури и најдобрите во потрага тркала грда.Произведени во САД да ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ стандарди.Како што може да се види од овие нетуширани фотографиите погоре, Mc Gard повлечи ореви изгледаат одлично дури и по 1, 3 и 5 години на изложеност.Овој производ може да содржи глобално извори материјали/компоненти.Булбус повлечи ореви имаат проширена површина за седење, кој е дизајниран да одговара на пошироката седење површината се користи на некои алуминиумски тркала.Ве молиме разгледајте го важно fitment белешки предвидено.Мора да потврдите соодветна fitment за вашето возило со користење на дел пронаоѓач или консалтинг нашата веб-страница.Тешко Ореви може да се земе на казнување и да ја задржите вашите тркала во потрага убава.Булбус Стил Конус Седиште повлечи ореви имаат проширена површина за седење, кој е дизајниран да одговара на пошироката седење површината се користи на некои алуминиумски тркала.Тешко Ореви се дизајниран и изграден за реалниот свет, затоа што животот е тежок.Да не зборуваме overzealous влијание пиштоли и лабави повлечи клучеви.Овој тест беше развиена од страна на Американското Electroplaters Општество за мерење на специфичната отпорност на корозија од никел-хром обложувањата.

Детални спецификации

Додатоци на производи