• Свеж
Vestil УНИ-3648-4-YEL-230-1 Лифт, на Маса, 4000 lb. Капацитет, 36 x 48, 230V, 1 Фаза, Жолта

Vestil УНИ-3648-4-YEL-230-1 Лифт, на Маса, 4000 lb. Капацитет, 36 x 48, 230V, 1 Фаза, Жолта

Rating 
DEN 571.20

Од стока
Во магацинот

Ергономски дизајн го намалува заморот и назад повреди зголемување на продуктивноста.Заварени челични градежни обезбедува долготрајни солиден употреба. 40° навалите агол нуди подобра ергономија и операторот удобност.Платформа крајот усна безбедно поддржува контејнери кога навалена.Еден Режа Lift & Навалување Табела е наменета за позиција контејнери во рок од лесен дофат на собранието линија работници и машина за операторите.На уникатен дизајн го намалува заморот со минимизирање на повторувачки виткање и се протега потребно за да се добие компоненти од контејнери.Оваа Режа Табела доаѓа со висока усна на навалување страната која го прави идеален за делови за пренос и собранието.На селектор на возилото му овозможува на операторот за да го подигнете додека нервира, или навалите потоа подигнете.Моторот е целосно затворен стандард со факултативниот напони на располагање.Други стандардни карактеристики вклучуваат : две копчето рачни контрола, интегрирани одржување заклучување, притисок позлатен пумпа, притисок компензира проток вентил, намалување на вентил, независни масло се врати, и прилагодливи нагоре патување switch.Режа Маса мора да биде lagged на подот.

Детални спецификации

Додатоци на производи