• Свеж
DANSHILONG Плови-Вентил за Автоматско намалување на Нивото на Контрола Вентил Кулата Резервоарот Кружи Топката Вентил 35ED

DANSHILONG Плови-Вентил за Автоматско намалување на Нивото на Контрола Вентил Кулата Резервоарот Кружи Топката Вентил 35ED

Rating 
DEN 2140.80

Од стока
Во магацинот

Работен притисок опсег : 1-10 KG (0.1-1 MPa).Применливи Средна температура : ≤70℃.Отпорност на висока температура средна температура : 70℃~120℃.Материјали : Најлон PA66+Храна одделение гума.Пакет Содржина : 1 x Нивото на Водата Контрола Вентил.Овој вентил замена на традиционалните плови ballcock, кои можат да бидат применети на различни системи на високо резервоари за вода, кади, вода кули на индустријата и градежништвото, итн.Автоматска контрола, ниска само-комплементарни вода, вода целосна автоматска stop Four дози, голем волумен на water Beautiful изглед, мала големина, практичните, едноставни installation Without електрична енергија, лесен за употреба, долго живот, ниска стапка на неуспех, заштеда на вода resources Working притисок опсег : 1-10 KG (0.1-1 MPa)Применливиот Медиум : чисти water Applicable Средна температура : ≤70℃Отпорност на висока температура средна температура : 70℃~120℃Материјал : Најлон PA66+Храна одделение rubber Size : 72x50x70mm Quantity : 1 Компјутер.

Детални спецификации

Додатоци на производи