• Свеж
Sandvik Coromant, WK-II-S-40500-R090 X1BH, CoroMill® Dura, Цврсти Карбид WhisperKut крајот Мелница 4 Flute, Без Coolant (Пакување од 1)

Sandvik Coromant, WK-II-S-40500-R090 X1BH, CoroMill® Dura, Цврсти Карбид WhisperKut крајот Мелница 4 Flute, Без Coolant (Пакување

Rating 
DEN 1830.96

Од стока
Во магацинот

Асиметрични променлива Хеликс дизајн.Променлива flute проред.Висок квалитет супстрат.Контролирани микро работ процес.Sandvik Coromant WK-II-S-40500-R090 X1 BH, Coro Mill® Dura, Цврсти карбид Whisper Kut крајот мелница 4 flute е дел од Coro Mill® Dura семејството на производи.Coro Mill® Dura е комплетен спектар на инчен солидна карбид крајот мелници кои ги имплементираат патентираната Whisper Kut технологија.Дизајниран да им понуди на продуктивна и трошоците за ефикасно решение, Coro Mill® Dura работи во широк опсег на апликации и материјали.Акции на одржување може да биде намалена, и поголема машина флексибилност е понуден што доведува до намалување на поставување време.

Детални спецификации

Додатоци на производи